SON EKLENEN ALBÜMLER

SON DAKİKA

Şimdi Öğrendin

2021 PMYO İçin İlk Adım Başladı.

Bu haber 09 Şubat 2021 - 1:43 'de eklendi ve 47 views kez görüntülendi.
2021 PMYO İçin İlk Adım Başladı.

2021 PMYO İçin İlk Adım Başladı.

PMYO yani Polis Meslek Yüksek Okulu her yıl düzenli olarak 2500 civarı en az lise mezunu olma koşulu ile polis adayı alır. 2021 yılında da 2500 civarı PMYO öğrencisi alacaktır.

Lakin her yıl eylül ayı gibi ilana çıkan PMYO(Lise Mezunu Polis Alımı)’ya başvuru yapabilmeniz için (4 Şubat-2 Mart 2021) tarihleri arasında olan TYT(Temel Yeterlilik Testi) sınavına girip PMYO için belirtilen baraj puanı almanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı 2021 PMYO yani en az lise mezunu polis alımlarına başvuru yapabilmenin ön koşulu olan TYT sınavına başvuru yapıp barajı geçmelisiniz.

Sizlerde PMYO düşünüyorsanız belirtilen tarihler arasında ÖSYM üzerinden TYT sınavına başvurunuzu yapınız.

2021 Yılında PMYO İçin TYT Baraj Puanı Kaç Olacaktır ?

PMYO baraj puanın kaç olup olmayacağını belirleyen en büyük etken gene adayların kendileridir. Çünkü 250 üzerinde puan alan aday sayısı çoksa veya PMYO’ya başvuru yapan aday sayısı çoksa PMYO baraj puanı artar.

2019 Yılında PMYO baraj puanı TYT ham puan türünden 250 olmuşken bu puan 2021 yılında artması kuvvetle muhtemeldir. Çünkü 2021 yılında mezun olan lise öğrencileri ile 2020 yılında mezun olan lise öğrencileri ve 26 yaşından küçük olan herkes 2021 PMYO alımına yüklenecektir. 

Bu durumda da 2500 kontenjanlı alıma binlerce kişinin başvurma durumunun olması halinde baraj puanı yükselecektir. Bu sebepten dolayı TYT sınavına sağlam bir şekilde çalışmalısınız. Eğer çalışmaya başlamadıysanız veya başladınız tam adapte olamadınız ise PMYO sınavı için sizlere en az 300 olmanızı sağlayacak POLİS OL TYT kitabını alıp sınava hazırlanmanızı tavsiye ederim.

POLİS OL TYT KİTABI SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

2021 PMYO BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR ?

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Lise ve dengi okul mezunu olmak,
 • Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2021 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az ******* ham taban puan almış olmak; Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2021 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az ******  ham taban puan almış olmak, (NOT: Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)
 • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim 2021) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak
 •  Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
 • Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, 
 • Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
 • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
  • Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
  • Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,”
 • Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak,
 • Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
 • Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,
 • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet 10.02.2021 / Cevapla

KPSSP94 puanım ile başvuruda bulunabiliyor muyum acaba?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER