SON EKLENEN ALBÜMLER

SON DAKİKA

Şimdi Öğrendin
ŞERİFE PARLAK

MİT 4 FARKLI ALANDA PERSONEL ALIMI YAPIYOR!

Bu haber 22 Nisan 2022 - 21:55 'de eklendi ve 3.551 views kez görüntülendi.
MİT 4 FARKLI ALANDA PERSONEL ALIMI YAPIYOR!

Milli İstihbarat Teşkilatı 4 farklı alanda istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. MİT personel alımı 2022 yılı başvuruları devam ediyor. Alımlar, İstihbarat Uzmanı, Dil Uzmanı, Koruma ve Emniyet Memuru, Mühendis kadrolarında gerçekleştirilecek.

MİT Personel alımı için ilanları güncelledi. 4 farklı meslek dalında olmak üzere Kadın Erkek personel alımı yapacağı bildirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı Resmi Sitesinde yayımladığı “Peşindeyiz ve Seni Bırakmıyoruz. Ülkenin yarınına birlikle iz bırakalım” sloganı ile personel alımı yapılacak. 2022 yılı p/ersonel alımı için adayların alanına göre bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

  • İstihbarat Uzmanı,
  • Dil Uzmanı,
  • Koruma ve Emniyet Memuru,
  • Mühendis,

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

Milli istihbarat Teşkilatı bünyesinde görev yapmak isteyenlerin bazı şartları taşıyor olmaları gereklidir. Adaylardan Genel ve Alanına göre özel nitelikler aranacaktır. Her unvan için özel Olarak adaylardan Mezuniyet, Yaş ve boy şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları

Başvurular genel şartlardan başlıyor. Bu kapsamda genel olarak,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Sağlık açısından Teşkilatın belirttiği Sağlık koşullarını sağlıyor olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak,
  • İş Disiplinine uygun olmak şartları aranacak.

Branşına Göre Mezuniyet, Yaş Şartları Nelerdir?

Mühendis Alımı İçin,
-Lisans seviyesinde eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak ve
-34 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Dil Uzmanı Alımı İçin,
-Yabancı dil seviyesinde eğitim veren üniversitelerin, İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviri bilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun ve İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren okuldan mezun olmuş gereklidir.
-Yaş Şartı ise 40 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin,
-Üniversitelerin herhangi bir lisans eğitimi veren 4 yıllık bölümlerinden mezun olmuş olması gereklidir. Yaş şartı olarak ise
-35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

Koruma ve Emniyet Memuru Alımı İçin,
-Kadın ve Erkek adaylar için yaş ve mezuniyet şartı farklıdır. Erkek Adaylar için herhangi bir ön lisans bölümü mezunu olmak ve Ön Lisans için 26 yaşını ve Lisans mezunları için 29 yaşını tamamlamamış olmak gereklidir.
-Kadın Adaylar için ise Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünde mezun olmuş olmak ve yaş şartı olarak 29 Yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

DİL UZMANI ALIM ŞARTLARI

40 yaşını doldurmamış olmak ve İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak

İSTİHBARAT UZMANI ALIM ŞARTLARI

35 Yaşını doldurmamış olmak, 4 yıllık eğitim mezunu olmk şartı aranacak.

MÜHENDİS ALIM ŞARTLARI

Mühendis alımı için 34 yaşını doldurmamış olmak ve Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KORUMA VE EMNİYET MEMURU ALIM ŞARTLIRI

Koruma ve Emniyet memuru alımı için adaylar başvurularını Askerlik hizmetini tamamlamış olmak, Kadınlarda 29 yaşını tamamlamış ve 163 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir. Erkeklerde ise 29 yaşını tamamlamamış ve 175 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

MİT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MİT başvuruları İnternetten yapılacak. 2022 yılı Personel alımı başvuruları toplanmaya başlandı. Adaylar Başvurularını Milli İstihbarat Teşkilatı Kariyer adresi üzerinden gerçekleştirecekler. CV ile yapılacak başvurular Başvuru havuzuna toplanarak olabilecek herhangi bir pozisyon boşluğunda kullanılmak üzere değerlendirilecektir.

2022 YILI PERSONEL ALIM SÜRECİ BAŞLADI!

MİT resmi İnternet adresi üzerinde yayımlamış olduğu yeni personel alımı ilanına göre başvurular başladı. 2022 yılı başları ile birlikte duyurduğu slogan ile MİT ailesine yeni adaylar aradıklarını bildirdiler. Yukarıdaki alanlarda İş İlanları yayımlamış olan Milli İstihbarat Teşkilatı iş ilanlarını yenileyerek yeni alım yapacağını bildirdi. İlgili Sloganda Şu açıklamalar kullanıldı;

Millî İstihbarat Teşkilâtı olarak faaliyetlerimizi en verimli şekilde yürütebilmek için insan kaynağımıza büyük önem veriyoruz.

Teşkilâtımız bünyesinde çeşitli beceri ve kabiliyetlere sahip istihbarat uzmanları; dünya dillerinde yetkin dil uzmanları; sinyal ve görüntü analizi, coğrafi bilgi sistemleri, yazılım ve donanım, ağ güvenliği dahil olmak üzere farklı alanlarda uzman mühendisler; tesis, bina ve araçlarımızın emniyetini sağlayan koruma ve emniyet memurları gibi birçok sahada faaliyet gösteren çalışma arkadaşları istihdam ediyoruz.

Üstlendiğimiz kritik görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirebilmek amacıyla nitelikli insan kaynağımızı sürekli geliştiriyoruz. Bu çerçevede, farklı branşlarda iş başvurularını titizlikle değerlendirerek MİT Ailesi’ne yeni üyeler kazandırıyoruz.

Teşkilât olarak tecrübeli, dinamik ve güçlü kadromuzla ülkemizin yarınlarına iz bırakmak için çalışıyoruz.

MİT Personel alımı ilanlarına başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 2022 yılı başlarında başvurularını sadece iş ilanı havuzuna toplayan teşkilat yeni yayımladığı iş ilanları ile direk olarak başvuru alıyor.

Başvuru ekranı için TIKLAYINIZ 

Daha fazla ilan için TIKLAYINIZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER