SON EKLENEN ALBÜMLER

SON DAKİKA

Şimdi Öğrendin
KORAY AKBAŞ

PAEM Giriş Sınavı Yönetmeliği Değişikliği

Bu haber 20 Ağustos 2021 - 6:24 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.
PAEM Giriş Sınavı Yönetmeliği Değişikliği

PAEM Giriş Sınavı Yönetmeliği Değişikliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Polis Akademisi PAEM giriş sınavı yönetmeliği değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı. PAEM eğitim öğretim yönetmeliğinde değişikliğe gidildiğine dair yönetmelik 14 maddeden oluşmaktadır.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI POLİS AMİRLERİ EĞİTİMİ MERKEZİ GİRİŞ VE EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 16/7/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  • Emniyet mensubu adaylar: Emniyet Hizmetleri sınıfında meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurlarını,”
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki bent eklenmiştir.
  •  Meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları.”
  • Başpolis memurları ile kıdemli başpolis memurları.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine “her dönem” ibaresinden sonra gelmek üzere “Genel Müdürlük” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (3) numaralı alt bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesine ikinci fıkradan sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiş ve diğer fıkralar buna göre teselsül ettirilmiştir.

  • Yazılı sınavın yaptırılmasına ilişkin işlemler bu Yönetmelik hükümleri ve genel hükümler çerçevesinde hazırlanacak bir protokol ile belirlenir.”

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin beşinci fıkrasında yer alan “altmış” ibaresi “yetmiş” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğin 17 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  • Yazılı sınavın başka kurumlara yaptırılması halinde, itirazlar sınav takviminde belirtilen esaslara uygun olarak itiraz süresi içerisinde sınavı yapan kuruma yapılır ve sınavı yapan kurum tarafından değerlendirildikten sonra Başkanlık internet sayfasında duyurulmak üzere Başkanlığa bildirilir.
  • Her ne sebeple olursa olsun süresinde ulaşmayan itirazlar değerlendirmeye alınmaz.
  • Sınav değerlendirmesi sırasında yazılı sınav sorularından hatalı olduğu anlaşılanlar, sınava katılan tüm adaylar yönünden doğru cevaplanmış kabul edilir.

MADDE 8 – Aynı Yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 9 – Aynı Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin beşinci fıkrasında yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca” olarak değiştirilmiş, “ilk başlatılacak eğitim öğretim dönemi için” ibaresi yürürlükten kaldırılmış ve aynı fıkraya aşağıdaki cümle eklenmiştir.

MADDE 10 – Aynı Yönetmeliğin 29 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “olan lisans mezunu” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 11 – Aynı Yönetmeliğin 41 inci maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 12 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER